لودینگ

ردیت تاریخچه چت‌های قبل از 2023 تمام کاربران خود را حذف کرد

دسته‌بندی‌ها دسته‌بندی نشده
زمان مورد نیاز برای مطالعه 2 دقیقه

کاربران ردیت می‌گویند این پلتفرم به‌صورت ناگهانی تاریخچه چت‌های همه کاربران را از تاریخ 1 ژانویه 2023 به قبل حذف کرده است. افرادی که درباره علت این اتفاق پرس‌وجو کرده‌اند به صفحه‌ای ارجاع داده شده‌اند که در ماه ژوئن از آپدیتی در سرویس چت خبر داده بود. به‌گزارش ورج، کاربران می‌گویند تاریخچه چت‌های خود را از دست داده‌اند و هیچ هشداری هم در این زمینه دریافت نکرده بودند. در این شرایط تنها پاسخی که از سوی مدیران ارائه شده، ارجاع به صفحه‌ای است که از تغییرات بخش چت حکایت دارد، اما باز هم هیچ اشاره‌ای به حذف داده‌ها نمی‌کند. این اطلاعیه فقط در انتها در …

کاربران ردیت می‌گویند این پلتفرم به‌صورت ناگهانی تاریخچه چت‌های همه کاربران را از تاریخ 1 ژانویه 2023 به قبل حذف کرده است. افرادی که درباره علت این اتفاق پرس‌وجو کرده‌اند به صفحه‌ای ارجاع داده شده‌اند که در ماه ژوئن از آپدیتی در سرویس چت خبر داده بود.

به‌گزارش ورج، کاربران می‌گویند تاریخچه چت‌های خود را از دست داده‌اند و هیچ هشداری هم در این زمینه دریافت نکرده بودند. در این شرایط تنها پاسخی که از سوی مدیران ارائه شده، ارجاع به صفحه‌ای است که از تغییرات بخش چت حکایت دارد، اما باز هم هیچ اشاره‌ای به حذف داده‌ها نمی‌کند.

این اطلاعیه فقط در انتها در یک جمله به‌صورت مبهم می‌گوید: «به‌منظور گذار سریع و روان به زیرساخت‌های جدید، ما چت‌های ارسالی از تاریخ 1 ژانویه 2023 به بعد را انتقال می‌دهیم.» به‌عبارت دیگر، فقط کاربرانی از حذف چت‌ها آگاه می‌شدند که تا انتهای این اطلاعیه را می‌خواندند و می‌توانستند متوجه شوند که منظور این پیام ازبین‌رفتن سابقه گفت‌وگوهای خصوصی است.

 

 

آیا راهی برای استخراج تاریخچه چت‌های ردیت وجود دارد؟

یک روز قبل از انتشار این اطلاعیه، کاربری در ساب‌ردیت r/help گفته بود که تاریخچه سه ساله چت‌های خود با یک کاربر دیگر را از دست داده است. او در ادامه از مدیران این شرکت پرسیده بود که آیا راهی برای بازگرداندن این تاریخچه وجود دارد یا نه.

در پاسخ، یکی از ادمین‌های این ساب‌ردیت گفت چت‌های قدیمی فقط از ابتدای 2023 به سیستم جدید منتقل می‌شوند، بااین‌حال ردیت امیدوار است که بتواند امکانی را برای استخراج چت‌های قدیمی فراهم کند. او همچنین در پاسخ به یک کاربر دیگر تأکید کرد که گزینه‌ای برای ماندن روی سیستم چت قدیمی وجود ندارد و همه کاربران به اجبار به سیستم جدید منتقل می‌شوند.

ظاهراً درحال‌حاضر با کمک قوانین GDPR اروپا و مقررات کالیفرنیا می‌توان تاریخچه چت‌ها را دانلود کرد، اما برخی کاربران می‌گویند با این کار به تمام تاریخچه چت‌های خود دسترسی پیدا نکرده‌اند. با توجه به این که هر کاربر در هر ماه فقط یک‌بار می‌تواند چنین درخواستی داشته باشد، توصیه شده است که کاربران فعلاً دست به این اقدام نزنند تا شاید ردیت توضیحات شفاف‌تری را در این زمینه اعلام کند.

 
آخرین بروزرسانی : تیر 25, 1402
امتیاز 4.7 از 10
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *